Serwer Danych zdalnych

Często się zdarza że musimy udostępnić pliki dla osób z zewnątrz czy to pracowników poza siedzibą firmy czy naszych kontrahentów. Wysyłanie plików przez pocztę email może być uciążliwe.

Na przeciw takie potrzebą wychodzi nasz serwer danych zdalnych. By uzyskać dostęp do serwera trzeba mieć założone konto, także jeśli nikt nie udostępni swoich danych do logowania osobą nie powołanym nasze dane są bezpieczne.

Posiadając własny serwer danych zdalnych niskim kosztem posiadamy dostęp do plików bez ograniczeni w transferze danych jak to bywa w serwerach zarządzanych przez firmy zewnętrzne. W razie braku miejsca na dane możemy zakupić nowy dysk zwiększając przestrzeń.

Do zarządzania serwerem jest dostarczony jest program webowy dzięki któremu możemy mieć kontrolę nad serwerem z dowolnego miejsca na świecie.

 Połączenie możemy nawiązać po przez jeden z wielu darmowych programów do obsługi serwera FTP lub przez wbudowane narzędzie w system operacyjny.

Organizacja plików po nawiązaniu połącznia wygląda tak samo jak w katalogu znajdującym się lokalnie na naszym komputerze.

 

Ulotka prezentacyjna serwera Danych zdalnych

 

Szczegółowe informacje otrzymają Państwo pod telefonem: 793-770-526 lub email: asder@asder.pl

 

obrazek

19
6

Serwer Danych lokalnych

Często się zdarza że musimy udostępnić pliki wewnątrz firmy dla kilku pracowników. W wielu przypadkach zdarza, że pracownicy udostępniają dane na swoich komputerach co nie jest dobry rozwiązaniem gdyż nie mamy nadzoru nad dostępem do plików.

 

Na przeciw takie potrzebą wychodzi nasz serwer plików lokalnych. Wszystkie udostępniane pliki są dostępne w jednym miejscu. Pozwala to na łatwe zarządzanie prawami dostepu do nich co ogranicza dostęp osób niepowołanych do plików.

 

Serwer danych zdalnych jest połączony z domeną systemu Windows Server 2008. System Windows służy do przechowywania danych o kontach użytkownikach. 

Do zarządzania serwerem jest dostarczony jest program webowy dzięki któremu możemy mieć kontrolę nad serwerem z dowolnego miejsca na świecie.

 

Korzystanie z serwera nie wymaga specjalnego oprogramowania klienckiego. Posiadając komputery z systemem Windows podłączone do domeny, korzystanie z danych na serwerze wygląda tak jak byśmy korzystali z plików znajdujących się na maszynie lokalnej.

 

Ulotka prezentacyjna serwera danych lokalnych.

 

Szczegółowe informacje otrzymają Państwo pod telefonem: 793-770-526 lub email: asder@asder.pl

 

obrazek

41
6

Centrum Zarządzania

W dzisiejszych czasach w raz z rozwojem firmy powiększa się ilość komputerów w firmie, coraz trudniej zarządzać użytkownikami na każdym komputerze z osobna.

 

By ułatwić zarządzanie proponujemy Państwu zakup naszego centrum zarządzania. Korzystając z centrum zarządzania mamy wszystkie dane zebrane w jednym miejscu.

 

Zasada działania takiego centrum zarządzania opiera się o Domenę Windows. Gdzie jeden komputer pełni rolę kontrolera domeny a pozostałe są do niego podłączone.

Jako kontroler domeny działa system operacyjny Windows Serwer 2008. Interfejs użytkownika tego systemu nie różni się znacząco od interfejsu w systemie Windows 7.

 

Praca w strukturze wykorzystującej centrum zarządzania z punktu widzenia użytkownika nie odbiega od pracy na komputerze nie podłączonym do centrum zarządzania.

 

Ulotka prezentacyjna centrum zarządzania.

 

Szczegółowe informacje otrzymają Państwo pod telefonem: 793-770-526 lub email: asder@asder.pl

 

obrazek

42
6
loading...
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]